Licensed to Finished Results - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/24/2016 09:54 AM
                     BOOKIN IT FOR THE BRONCOS - 1/24/2016                     
                               Finished Results                                
                            www.finishedresults.com                            
                                    Results                                    
 
Boys 6-10 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 6-10
  1 Hoferer, Drake             8                                 23:59.1  
  2 Piner, Jacob              10                                 28:59.4  
  3 Hauft, Alex                8                                 38:34.4  
 
Boys 11-14 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 11-14
  1 Settland, Maxwell         11                                 23:49.8  
  2 Domsalla, Andrew          11                                 28:46.7  
  3 Piner, Michael            14                                 29:57.9  
 
Girls 11-14 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 11-14
  1 Hauft, Taylor             14                                 31:57.5  
  2 Rauschenberg, Riley       11                                 37:47.7  
  3 Rauschenberg, Charlize    11                                 37:47.7  
  4 Kerr, Morgan              11                                 48:44.4  
 -- Hauft, Kathryn            14                                X24:22.9  
 
Men 15-18 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 15-18
  1 Domsalla, Wesley          15                                 20:34.2  
  2 Santos, Fernando          16                                 25:09.8  
 
Women 15-18 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 15-18
  1 Lokhandwala, Lamya        16                                 33:05.4  
 
Men 19-29 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 19-29
  1 Cramer, Benjamin          29                                 24:20.5  
  2 Segovia, Nicolas          26                                 25:23.5  
  3 Vahradian, Daniel         26                                 31:20.5  
 
Women 19-29 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 19-29
  1 French, Rosemary          25                                 33:11.9  
  2 Bristol, Nicole           23                                 57:22.3  
  3 Lewitt, Melissa           27                               1:07:26.1  
 
Men 30-39 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 30-39
  1 Jackson, Ryan             30                                 24:58.3  
  2 Henderson, Otis           39                                 27:02.2  
  3 Trout, Brian              38                                 37:45.3  
  4 Thompson, Antonio         35                               1:06:08.9  
 
Women 30-39 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 30-39
  1 Alley, Becky              39                                 39:28.3  
  2 Moore, Mary               35                                 48:44.1  
  3 Scott, Michelle           37                                 49:37.8  
  4 Coleman, Jennifer         32                                 57:22.5  
  5 Thompson, Veronica        35                               1:06:09.0  
 
Men 40-49 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 40-49
  1 Kepler, Robert            47                                 21:15.0  
  2 Domsalla, Matt            41                                 23:41.3  
  3 Piner, Thomas             45                                 27:28.3  
  4 McCarthy, Dan             46                                 30:10.6  
  5 Hess, Joe                 49                                 32:10.3  
  6 Getch, Mike               44                                 33:51.6  
  7 Yazar, Tolga              44                                 35:21.1  
  8 Hammill, Al               45                                 39:02.7  
  9 Hauft, Robert             44                                 53:39.2  
 10 Bonafede, Nick            47                               1:02:36.8  
 11 Janger, Justin            42                               1:07:29.8  
 
Women 40-49 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 40-49
  1 Beatty, Kimberley         49                                 28:31.2  
  2 Piner, Anelisa            45                                 29:58.8  
  3 Getch, Eliza              41                                 31:45.5  
  4 Kim, Judy                 46                                 32:15.9  
  5 Stepps, Jennifer          44                                 37:22.2  
  6 Hauft, Eleanor            45                                 37:51.1  
  7 Kirsti, VanNiekerk        46                                 39:26.6  
  8 Lokhandwala, Sakina       40                                 42:16.3  
  9 DeMatteo, Kristine        44                                 43:39.2  
 10 Petrotta-Andre, Cindy     46                                 49:43.9  
 11 Drehobl, Margaret         45                                 56:21.0  
 12 Bonafede, Theresa         49                               1:02:32.6  
 13 Maynard, Mishelle         41                               1:07:21.7  
 14 Fromholtz, Shelly         44                               1:07:25.2  
 15 Barkley, Andrea           45                               1:13:33.7  
 
Men 50-59 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 50-59
  1 Varano, Marshall          53                                 21:11.4  
  2 Beatty, Edward            50                                 26:12.5  
  3 Matthews, Matt            58                                 28:12.1  
  4 Manis, Robert             54                                 29:29.9  
  5 Ilko, Robert              52                                 39:42.3  
 
Women 50-59 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 50-59
  1 Riedel, Janice            52                                 25:31.6  
  2 Silady, Cindi             55                                 28:20.5  
  3 Rand, Yasuko              51                                 32:53.1  
  4 Villa, Victoria           51                                 39:49.3  
  5 Saunders, Angie           50                               1:13:33.8  
  6 Unnasch, Vickie           50                               1:13:50.1  
 
Men 60-69 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 60-69
  1 Szentesi, Charles         64                                 28:26.7  
  2 Silady, Fred              68                                 37:43.8  
  3 Higginbotham, David       67                               1:11:18.7  
 
Women 60-69 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 60-69
  1 Lindsay, Debbie           60                                 45:57.3  
  2 Gause, Maria              60                                 53:30.4  
  3 French, Frances           60                               1:02:32.6  
  4 Higginbotham, Tran        64                               1:11:17.8  
  5 Hamerly, peggy            67                               1:13:50.0  
 
Men 70+ 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 70+
  1 Clews, Ant                78                                 38:32.9  
  2 Wake, Ernie               86                               1:20:10.7  
 
Women 70+ 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 70+
  1 Wake, Betty               78                               1:20:10.7